1959 až 1964

Založení oddílu * Čtyři roky v soutěžích a následná pauza

I když oficiální historie klubu se začala psát až v šedesátých letech, už před tím se místní fotbalisté střetávali nejen s okolními týmy v přátelských zápasech, ale i jako účastník Poháru Zemědělských novin (tzv. Zemědělský pohár). Už v polovině třicátých let díky kronice p.Jedináka z Libřic se lze dočíst, že jednou za čas se daly dohromady dvě jedenáctky a postavili se proti sobě na černilovské louce, nebo kdekoliv v okolí.

Rok 1959 V neděli 27. září, na posvícení, bylo slavnostně otevřeno k užívání fotbalové hřiště. Zahajovací utkání proběhlo mezi dorostem Sokola a starou gardou, která se nezalekla mládí a zvítězila 3:2. O rok později vznikla na fotbalovém hřišti za pomoci fanoušků (zvláště p. Podzimka) ledová plocha.

1961 - oficiální vznik Černilovské kopané, založen jako SOKOL ČERNILOV

Rok 1963 V akci "Z" se postavily u koupaliště kabiny.

První mistrovská sezóna 1961/62 a ještě tři následující:

V nejnižší, okresní, soutěži v premiérové sezóně obsazuje Sokol Černilov předposlední místo. Premiéra na hřišti v Jeníkovicích přinesla prohru 1:4. První domácí zápas s Dobřenicemi B 1:6.

Další dvě sezóny Černilov hrál ve středu tabulky, po sezóně 1964/65 ale svoje účinkování přerušil. Tento ročník se černilovský dorost ve skupině okresního přeboru umístil na posledním, dvanáctém místě.