Sedmdesátá léta černilovské kopané

Pauza trvala sedm sezón, hned v té obnovené přišel postup

Mistrovská kopaná se do Černilova vrátila po sedmi letech. Obnovená premiéra přinesla okamžitý postup, ale ve III.třídě se klub ohřál jen jednu sezónu a do konce sedmdesátých let hrál pouze v nejnižší soutěži.

1972/73   *  Historický postup

Černilov s přehledem postoupil z prvního místa.

1974/75 * Jen za postupující dvojicí

Třetí místo s náskokem bylo solidní, ale návrat nepřineslo.

1973/74  *  Ve III.třídě

Přes osmé místo se Černilov v III.třídě objevil jen na rok. Dařilo se dorostu, který svou soutěž vyhrál.

1975/76 * Nad rivalem, ale...

V Černilově se dočkali prvního mistrovského derby zápasu s Libřicemi (které spadly z III.třídy), ty sice skončily pod nimi, ale střed tabulky Černilov neuspokojil. Postoupil nováček z Velichovek.

1976/77 * Postup tradičního rivala z Libřic

Tahle sezóna se vinou konečného umístění příliš nepovedla ( a navíc postoupily Libřice  :-)  )

1977/78 * Opět třetí od konce

Počet týmů v soutěži se zvýšil, Černilov zopakoval loňské nelichotivě umístění.

1978/79 *  Střed tabulky stále v nedohlednu

Do nejnižší soutěže se vrátili Libřice, které však Černilov nepřehrál. Po skončení sezóny se krčil ve spodní polovině tabulky.